Početna Pomoć Pretraga Kalendar Prijavljivanje Registracija
Stranice: [1]
Autor Tema: bravo  (Pročitano 2375 puta)
nikola krstic
Gost
« poslato: 05.11.2011. 08:47 »

pozdrav kolege,zovem se vladeta krstic,zivim i radim u nisu.sve pohvale za sajt.odusevljen sam vasom tehnikom ribolova float stapovima i centerpin masinicama,jos uvek velike nepoznanice na prostorima srbije.nameravam da i sam u dogledno vreme predjem na ovakvu odnosno malo modifikovanu metoda ribolova pa se nadam da ce te mi kao pocetniku pomoci u savetima.za sada toliko,puno pozdrava  vladeta
Sačuvana

Vesko
Administrator
Heroj
Van mreže Van mreže

Vesko

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #1 poslato: 05.11.2011. 14:13 »

Nije mi jasna jedna stvar, korisnicko ime Nikola Krstic a ovamo se izjasnjavas kao Vladeta?

Sve jedno, dobro nam dosao!!!
« Poslednja izmena: 05.11.2011. 14:16 Vesko » Sačuvana

DADO
Administrator
Stariji član
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: 05.11.2011. 14:59 »

Dobro nam dosao!
Mani Veska on uvek buba Zelenko
Sačuvana

You don't fish for pike,you hunt pike!

nikola krstic
Gost
« Odgovor #3 poslato: 05.11.2011. 22:51 »

e mail je na nikolu krstica,mog sina koji ima 7 god. i nadam  se da ce biti buduci ribolovac.pozdrav
Sačuvana

Igor Gejo
Administrator
Heroj
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW E-mail
« Odgovor #4 poslato: 06.11.2011. 07:34 »

Dobro nam dosao zemljace, sve nas je vise iz juzne srbije, da pokazemo ljudima da se tamo jos uvek lepo peca. Sto se tice tvog interesovanja za centerpin reels, to je super. Mislim da bi bio ubojito oruzje za lov na skobalja. Kad se budem opetvresio da posetim rodni kraj mogao bi da ti dobacim neki. Do tada cemo vec da nadjemo nesto povljno a dobro za tebe.
bistro
Sačuvana

...it's not catching the fish that's important...
                                                   ....it's being there.

nikola krstic
Gost
« Odgovor #5 poslato: 06.11.2011. 14:17 »

zdravo Igore,poznajem dosta tvojih rodjaga iz familije Gejo,direktora skole Car Konstantin i tvog strca planinara a moja cerka se vidja sa nekim deckicem od oko 18 god.Ja sam po zanimanju hirurg i cesto sam na terenu gde povremeno pecam klena i pastrmku.To su uglavnom manje reke te mi je potreban stap duzine do 3,9 m po mogucstvu trodelni,tezine bacanja oko 20 gr.Koristio bih masinicu koju vec imam steez 2508 koja je teska 185 gr,dakle stap bi trebao biti sa sliding drzacem role.Gledao sam matrix raven i shimano clarus ali moze i neki skuplji stap.Ako ti ispadne neka dobra ponuda tamo mogli bi da to zavrsimo preko tvojih striceva.Puno pozdrava od Vladete
Sačuvana

Igor Gejo
Administrator
Heroj
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW E-mail
« Odgovor #6 poslato: 09.11.2011. 16:13 »

E super, bas mi je drago:) Inace Geja Slobodan - planinar - mi je cale, a Dragan (direktor skole) mi je jedan od striceva, dok je drugi stric Goran (mladji) zaposlen u skoli Ucitelj Tasa. Deckic od oko 18 godina moze da bude jedan od njegovih sinova Marko ili Mateja...

E sad o pecanju...Sto se tice stapa, tebi bi trebao jedan od 13 fita, stim sto se tice tezine bacanja od 20gr. tu bi trebalo da se konsultujem sa Veskom, (inace tehnicki guru ovog foruma, ponekad zvani profesor  Namigivanje ) Ovde se stapovi uglavnom rangiraju po nosivosti najlona npr 4-8lb tipicno za float reel i pecanje pastrmki do oko 4kg.... Preko toga za lososa, uzima se jaci stap - recimo 6-12, mada u rukama Mandusica Vuka, i 4-8 radi posao.

U tvom slucaju bi ti verovatnno trebao malo laksi stap od ova dva gore pomenuta, a trenutno neznam sta bi ti preporucio - ovako iz glave.

Sto se tice Float reel-a neznam da li si razmisljao o nekoj polovnoj varijanti - ako se ne zuris mozes odlicno da prodjes sa nekim polovnim King Pinom recimo...

U svakom slucaju sta god da naleti poslacemo ti da pogledas.

Pozdrav i bistro iz Kanade
Sačuvana

...it's not catching the fish that's important...
                                                   ....it's being there.

nikola krstic
Gost
« Odgovor #7 poslato: 09.11.2011. 22:19 »

Odgovaram po redu,tvog tatu znam samo iz vidjenja,nekada je bio jedan od najlepsih i najmarkantnijih momaka u Nisu,sa Draganom smo se dva tri puta opijali a deckic se zove Matija.Idemo dalje,stap moze da bude i kraci od 3,9 m recimo i 3,6 ali ostriji jer uglavnom pecam klena na kedercice ,punoglavce i visnju pustajuci ponekad mamac i citavih 30 do 50 m,gde jedva uocavam plovak pa bi stap trebao da bude ostar zbog kontre i po mogucstvu trodelni ili teleskopski.Veoma mi je vazno i da je stap nalickan,odusevljen sam Veskovim kreacijama.Strasno mi se dopao tvoj frontier 3,9 m koji je Vesko modifikovao.Pin masinica bi mozda bila pravo resenje ali nameravam da koristim vec pomenutu daiwu.Gledajuci slike sa sajta odusevljen sam i stapom sage Z axis sa modifikovanim rukohvatom.Sajt Vam je divan i zahvalan sam Vam sto ste me prihvatili za clana.Pozdrav od Vladete.
Sačuvana

Stranice: [1]
Štampaj
Prebaci se na: