Početna Pomoć Pretraga Kalendar Prijavljivanje Registracija
Stranice: [1]
Autor Tema: Odlican clanak prijatelja "stuke"  (Pročitano 3553 puta)
Igor Gejo
Administrator
Heroj
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW E-mail
« poslato: 16.04.2009. 12:42 »

Odlican clanak o bait casting masinicama za pocetnike. Milose Svaka cast!
http://www.varalicar.com/koriscenjemultiplikatora.htm

Inace meni za pocetak ne ide lose - vezbao sam malo na livadi preko puta (zena mi se smejala i cak i snimala sa prozora kako bi imala materijal kasnije da me zeza.... ) al nema veze! bitno je biti strpljiv i uporan!
Drzao sam magnetnu kocnicu zategnutu na maximum a tenziju sam popustao i naravno dobijao dalji izbacaj ali i cesce mrsenje, bas kako to i Milos opisuje u ovom clanku. Bilo kako bilo vidim i dosta prednosti u ovom sistemu pogotovo za basa i stuku. Vec razmisljam o novom kombu - malo jacem recimo stap 10-20 za cupanje basova iz lokvanja   Namigivanje
Sačuvana

...it's not catching the fish that's important...
                                                   ....it's being there.

shtuka
Gost
« Odgovor #1 poslato: 10.05.2009. 09:12 »

Pozdrav Igore,

a pozdrav i kolegama na forumu. Evo da se i ja upisem sa prvom porukom. Igora i Veska sam nakratko sreo na Bronte Creek, a nadam se da cemo se jos videti na vodi. Inace javljam se na TackleTour forumu kao i na Varalicaru, ali evo napokon i ovde u "komsiluku"

To sta kazes za vezbanje na livadi, ja sam to redovno radio iza bivse kuce, pa su mi se komsije u pocetku smejale "...any bites???"...ali su se i oni kasnije navikli na moju pasiju. I kasnije kad sam poceo redovno koristiti multice otisao bi zabacivati u backyard kad god stavim novu spagu ili naylon ili kad kupim novu masinicu, cisto da se priviknem i da vidim kako sedi.
Po mom misljenju, za "jerk" tehniku lova basa multici su #1. Jedna od mana su im donje granice tezina varalica ( za lakse varke su stacionarci ipak efikasniji) ali trenutno experimentisem sa Daiwa Alphas i sa Shimano Cronarch koji bi trebali da su bolji sa laksim varkama...
Pozdrav
Sačuvana

Vesko
Administrator
Heroj
Van mreže Van mreže

Vesko

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #2 poslato: 10.05.2009. 13:45 »

Dobro nam dosao Milose!
Sačuvana

DADO
Administrator
Stariji član
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: 10.05.2009. 21:12 »

Dobro dosao!
Sačuvana

You don't fish for pike,you hunt pike!

Sasa
Punopravni član
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil E-mail
« Odgovor #4 poslato: 29.05.2009. 08:14 »

Cuj prijatelja stuke  Namigivanje
Sačuvana

Igor Gejo
Administrator
Heroj
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW E-mail
« Odgovor #5 poslato: 18.07.2009. 14:38 »

Milose - mislim da su ovi sa varalicara skinuli tvoj clanak sa gornje adrese....
imas li ga ti u pdf-u ili slicno.... stavio bi ga ja na yucast ako naravno nemas nista protiv. Treba da malo prosirimo ovaj sajt da ne bude samo forum al mi treba materijal... posalji molim te nesto ako imas
hvala
pozdrav
Sačuvana

...it's not catching the fish that's important...
                                                   ....it's being there.

Stranice: [1]
Štampaj
Prebaci se na: