Početna Pomoć Pretraga Kalendar Prijavljivanje Registracija
Stranice: [1]
Autor Tema: Slow forum  (Pročitano 304 puta)
Vesko
Administrator
Heroj
Van mreže Van mreže

Vesko

Pogledaj profil E-mail
« poslato: 01.01.2018. 22:04 »

Da je zamro, jeste.
Ali nas ima nesto ispod 100 clanova, FFN (FloatFishingNet) ima malo preko 5000 clanova pa nista aktivniji nije od YUcast, mozda cak i manje aktivan.
Tema za razmisljanje???
Sačuvana

Igor Gejo
Administrator
Heroj
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW E-mail
« Odgovor #1 poslato: 01.01.2018. 22:23 »

Jedan od razloga zasto forumi generalno zamiru je po mom misljenju face book...
Ako ljudi zele samo da okace sliku i da se pohvale ulovom verovatno je puno lakse to uraditi na facebook nego  izvoditi gimnastiku sa photobucket ili imgur...

Sdruge strane forum bi trebalo da drze detalji o temi (u nasem slucaju pecanje, mesta, i tehnike koje koristimo) ali to je ponekad malo skakljiva tema sobzirom da postoji zelja da se sacuvaju pojedina mesta koja donose ulov, ne iz sujete, vec da bi se takva mesta zastitila. Sva sreca pa ne koristimo engleski, ai sve jedno i medju nasima ima onih koji malo drugacije gledaju na ulov, trofej, ili veceru...

Drugo, ovaj forum nema nikakav finansijski motiv, ne postoji firma opreme, ili rod builder, ili bilo ko ko bi indirrektno (ili direktno) imao vajdu od popularizacije ovog sporta. Na FFN tu je bio pokojni JC, onda King pin momci, i ko zna ko jos ne, tako da je uvek bilo ponesto da se procita, makar to bile ponekad detinjaste svadje... 

Neznam, ali generalno nije jedan uzrok sigurno... ovaj forum postoji 9 godina, mozda je vreme da preraste u neki drugi oblik?! - ko sto Vele rece - tema za razmisljanje... Molim?
Sačuvana

...it's not catching the fish that's important...
                                                   ....it's being there.

Steelheadsandbows
Heroj
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: 02.01.2018. 16:12 »

Meni je yucast uvjek bio zanimljiv. Upoznao sam grupu kolega ribara a i drugara sa kojima se skoro svaki vikend druzim na vodi.  Za mene je i to velika stvar ovog foruma da se dobri ljudi upoznaju i fino uklope i druze na vodi.
Sačuvana

zagor
Mlađi član
**
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: 02.01.2018. 17:51 »

Yucat je stranica gde sam uopzanao neke drage ljude ,dobre ribolovce I velike ljubitelje prirode.
Bez ikakvog rivaliteta ,zavisti ili ljubomore na neciji ulov.Na svako pitanje sam dobio odgovor.Cak su mi I pokazali neka of mesta za pecanje.
Slagali se tim ili ne ,ali facebook,instagram itd su razlog sto su zamrli mnogi forumi nije to samo problem sa yucast.
Sa smartphone je sve mnogo lakse ,poslati sliku,napisatai poruku,video,lokaciju itd.Mozda nije losa ideja da yucast forum se preseli kao grupa na Fb
Sačuvana

pop-vlado
Mlađi član
**
Van mreže Van mreže

Pogledaj profil WWW
« Odgovor #4 poslato: 02.01.2018. 19:59 »

Zanimljiva tema Vesko. Ja sam istu stvar primijetio na drugim forumima.

Definitivno se slazem da su ljudi migrirali na drustvene mreze kao fejsbuk, instagram, i tviter za dijeljenje fotografija sa pecanja. To mene licno nije nikad bas posebno privlacilo jer rijetko kad na taj nacin se otvori neka konverzacija o pecanju. Vise manje je samo nacin da neko sebe pohvali ili reklamira. 

Yucast je dobar i poseban jer je daleko uza grupa ljudi ovdje i ljudi takodje nisu u fazonu da samo okace sliku i da ne zele da dijele nikakve druge informacije. Ja sam uvijek volio da pokazem mjesta ili dijelim neko znanje (koliko ga malo bilo  Zelenko). Nazalost, ta uza grupa je u zadnje vrijeme postala saka ljudi. Da bi forum ozivio treba dosta vise aktivnih ljudi. Treba malo nove i mladje krvi. Ljudi isto trebaju biti voljni da ucestvuju u diskusiji.

Mislim da nebi bila losa ideja napraviti jednu privatnu fejsbuk grupu. Ljudi ce lakse naici na grupu tako. Dosta nasih ljudi pecaju ali mnogi ne znaju za yucast (iz mog iskustva). Bitno je samo da ljudi malo vise ucestvuju i dijele price i slike. Znam da nije svima uvijek lako izaci na vodu ali mora da postoji nacin kako da privucemo ljude da ucestvuju u forumu.

Svo vrijeme dok ovo pisem nekako mislim se da nisam ja ipak omatorio i da nije mladji svijeti prosao pored mene i otisao drugim putem?? ...A ja se okrecem i gledam gdje su svi?? Nadam se da ce uvijek postojati mjesto gdje se ribolovci mogu druziti i razmijenjivati iskustva.

Sačuvana

Stranice: [1]
Štampaj
Prebaci se na: